We are a leading Manufacturer of 25kva step down transformer from Coimbatore, India.
₹ 33000 / Piece Get Latest Price
| Input Voltage | 415 V AC |
| Output Voltage | 230 V AC |
| Electronic Transformer Type | Isolation Transformers |
| Warranty | 1 Year |
| Winding Material | Aluminium |
| Phase | Three Phase |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Power | 25 kVA |
| KVA Rating | 100 kVA |
Minimum order quantity: 1 Piece
Hari Selvaraj (Owner)
Sankar Power Controls
46, Athipalayam Road, Chinnavedampatti, Coimbatore - 641049, Tamil Nadu, India