Offering you a complete choice of products which include 5kva servo stabilizer and 5kva air cooled servo voltage stabilizer.
₹ 11999 / Piece Get Latest Price
| Phase | Single Phase |
| Capacity | 5 kVA |
| Phase Type | Single Phase |
| Display Type | Digital |
| Reset | Automatic |
| Usage/Application | Commercial |
| Input Voltage | 170-270v |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Output Voltage | 230V +/- 1% |
| Brand | SANKAR POWER CONTROLS |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Control Type | Micro controller |
| Output Voltage Regulation | ±1% % |
| Power | 5 kva |
| Speed Correction | 35 v/sec |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 10500 / Piece Get Latest Price
| Phase Type | Single Phase |
| Load capacity | 5 KVA |
| Phase | Single Phase |
| Display Type | Digital |
| Reset | Automatic |
| Input Voltage | 160 - 260 V |
| Usage/Application | Residential |
| Output Voltage | 230V |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Control Type | Micro controller |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
Hari Selvaraj (Owner)
Sankar Power Controls
46, Athipalayam Road, Chinnavedampatti, Coimbatore - 641049, Tamil Nadu, India