We are a leading Manufacturer of servo voltage stabilizer from Coimbatore, India.
₹ 96000 / Piece Get Latest Price
| Type | Automatic |
| Capacity | 60 KVA |
| Rated Capacity | 60kva |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Type | Dry type/Air cooled |
| Brand | Sankar Power Controls |
| Voltage | 300V-470V |
| Mounting Type | Floor |
| Warranty | 2 Years |
| Display Type | Digital |
| Weight | 85 kg |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | MS |
| Number Of Wheels | 4 |
| Frequency | 50Hz |
| Usage | Residential |
Minimum order quantity: 1 Piece
Hari Selvaraj (Owner)
Sankar Power Controls
46, Athipalayam Road, Chinnavedampatti, Coimbatore - 641049, Tamil Nadu, India