Providing you the best range of 10kva step up step down transformer with effective & timely delivery.
₹ 3400 / Piece Get Latest Price
| Input Voltage | 230 V AC |
| Power | 5 kVA |
| Type | Electrical Power Transformer |
| Output Voltage | 230 V AC |
| KVA Rating | 5 kVA |
| Cooling Type | Air Cooled |
| Mounting Type | Floor |
| Brand | Sankar Power Controls |
| Winding Material | Copper |
| Insulation Class | H |
| Usage | Lab Use, Industrial, Domestic, Commercial |
| Voltage | 220 V |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 1 Piece
Hari Selvaraj (Owner)
Sankar Power Controls
46, Athipalayam Road, Chinnavedampatti, Coimbatore - 641049, Tamil Nadu, India